Başkandan Mesaj

Kocaeli Büyükşehir Belediye’mizin bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nin coşkusunu yaşıyoruz…

23 Nisan, sadece çocukların değil, işin aslına bakarsanız çocukluk yıllarımızdan gelen bir sevincin ve coşkunun günümüze de yansıması olarak hepimizin bayramıdır.
Çünkü, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın bütün çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan, hiçbir çocuğun üzülmediği, korkmadığı, savaş mağduru olmadığı; sevgi ve barış içerisinde bir dünya kurma çabasıdır.

Biz millet olarak geçtiğimiz asırlarda çok acılar çektik, binlerce çocuğumuz öksüz ve yetim kaldı. Büyük fedakârlıklarla günümüz Türkiye’sini kurduk. Bu nedenle 23 Nisan bizim için; geleceğe bir umuttur. Çocuklarımızı asla kimsesiz bırakmayacağız demektir…
Biz de Kocaeli Büyükşehir belediyesi olarak 11 yıldır bu sevince ve umuda ortak oluyor, dünyanın dört bir yanından gelen çocukları kentimizde ağırlayarak hem burada Türk kardeşleri ile tanışmalarını sağlıyor, hem de ülkemiz ve kentimiz hakkında doğru bilgileri bizzat yaşayarak öğrenmelerini ve ülkemizin kültür elçileri olmalarını sağlıyoruz. Her sene daha da büyüyen, büyüdükçe bizleri, bütün Türkiye’yi, bütün Kocaeli’ni daha da mutlu eden, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliğimize katkı sağlayan ve uluslararası misafirlerimizi evlerinde ağırlayan siz değerli ailelerimize teşekkür ediyorum.

Dünyanın dört bir yanından gelerek şenliğimize renk katan minik misafirlerimize, gönül pencerelerinizi, sevgi dolu kollarınızı ve yuvalarınızın kapılarını açtınız. Böylece şenliğimizin en önemli misyonunu tamamladığımıza inanıyorum.

Ve can-ı gönülden inanıyorum ki, Türk insanının cana yakınlığını, misafirperverliğini, cömertliğini, misafirlerimiz asla unutmayacak; sizleri Türkiye’deki dost aileleri olarak daima hatırlayacaklar.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı