Aaaa bu heykeller canlı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın dikkat çeken çalışmalarından birisi de Canlı Heykeller ve Gezici Kukla Atölyesi oldu. Canlı Heykeller ile bol bol fotoğraf çektiren çocuklar ve büyükler, Gezici Kukla Atölyesi’nin gösterileriyle de eğlendi.

 
GÖRENLERE SÜRPRİZ OLDU
Eski Gölcük Yolu üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuara çocuklar ile velilerinin ilgisi her zamanki gibi çok yoğun oldu. Fuar alanına girenler; hiç hareket etmeden, adeta cansız gibi duran heykellerle karşılaştı. Bu ilginç heykellerle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri ise bir sürpriz bekliyordu.
 
 
CANSIZ HEYKELLER CANLANDI
Çünkü cansız zannettikleri heykeller, aslında Büyükşehir’in çocuk şölenine katılan canlı heykelleriydi. Heykellerin bir anda hareket etmesine şaşıran çocuklar ile anne ve babaları, canlı heykellerle hatıra fotoğrafları çektirdi. ‘’Aaa bu heykeller canlı’’ diyen çocuklar, fuar alanının hemen her köşesinde bulunan canlı heykellere yoğun ilgi gösterdi.