İtfaiyeci çocuklar yangına su sıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda stant açan Büyükşehir İtfaiyesi Daire Başkanlığı, çocuklara itfaiyeciliği sevdiriyor. Burada afetleri önleme ve afet anında yapılması gerekenleri öğrenen çocuklar, itfaiyecilik kıyafetleriyle temsili yangına müdahale ediyor.

 
İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI STANDI
Türkiye’nin ilk ve tek çocuk fuarı olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı, ilk günden itibaren binlerce çocuğu ve ailelerini misafir etmeye başladı. Fuarın meslekler bölümünde en çok dikkat çekenlerden birisi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açtığı stant oldu.
 
 
SİMÜLATÖRDE YANGIN SÖNDÜRME
Standa gelen çocuklar bir yandan Kocaeli İtfaiyesi’nin stantta sergilenen en eski araçlarından birini incelerken, bir yandan da itfaiyecilerden afetleri önleme, yangına anında müdahale gibi bilgileri aldı. Duman odasına giren çocuklar, bir yangın ortamında oluşabilecek dumanda ne yapmaları gerektiğini öğrenirken, simülasyon üzerinden de yangına su sıkma eğitimi aldı.