Çocukların büyük heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı kapılarını açtı. Sabah saat 10.00’dan itibaren çocuklarının elinden tutan veliler, Uluslararası Fuar Merkezi’nin yolunu tuttu. AKUT ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor İzcilik Kulübü’nün kurduğu stantlara gelen çocuklar, duvar tırmanma ve arama kurtarma tatbikatlarında büyük heyecan yaşadı.

 
AKUT VE İZCİLİK KULÜBÜ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk ve tek çocuk fuarı kapılarını açtı. Sabah saatlerinden itibaren fuar alanını dolduran çocuklar, birbirinden renkli etkinliklere katıldı. Özellikle AKUT’un ve Kağıtspor İzcilik Kulübü’nün kurduğu stantlardaki etkinliklere katılan çocuklar, heyecanlı ve keyifli anlar yaşadı.
 
 
DUVAR TIRMANMA VE ARAMA KURTARMA
Kağıtspor İzcilik Kulübü’nün kurduğu tırmanma duvarına tırmanan çocuklar, AKUT standında ise iple arama kurtarma tatbikatına katıldı. Uzman ekipler tarafından yönlendirilen çocuklar, heyecanlı ve bir o kadar da keyifli anlar yaşadı. Büyükşehir’in Çocuk Fuarı, 23-26 Nisan tarihleri arasında açık kalacak.