Kukla Show Festivale renk katıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali açılışın ilk dakikalarından itibaren oldukça renkli geçmeye başladı. Festivalin birinci gününde sabah saatlerinde performans sahnesinde gerçekleştirilen gösteriler izleyenler tarafından tam not alırken festivale katılan çocukları da oldukça eğlendirdi. Ali Acabas Kukla Show ile başlayan performans sahnesindeki gösterilere çocuklar, kuklaların neşeli gösterisine oynayarak eşlik etti. Yöresel kıyafetleri ile oynayan kuklaları büyük bir hayranlıkla takip eden çocuklar horon oynayan kuklalara eşlik ederek doyasıya eğlendi.

 

GEBZE EĞİTİM VAKFI İLKOKULU 90 KİŞİLİK EKİPLE SHOW YAPTI

Kukla Show’dan sonra sahne alan Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencileri 90 kişilik ekiple sahneledikleri oyunlar izleyenleri oldukça eğlendirdi. “Kendi müziğini kendin yap” projesi ile kendi müziklerini sahneleyen çocuklar ortaya koydukları performansla büyük beğeni topladı. Karadeniz yöresinden iç Anadolu yöresine kadar birçok bölgenin yöresel halk oyunlarını başarılı bir şekilde sahneleyen Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencileri sahne performansları ile takdir topladı. Performans sahnesinde yaklaşık bir saat boyunca sahne alan çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını doyasıya eğlenerek gösterilerini sonlandırdı.
 
HAYATIN HER ALANINDA KO-MEK VAR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları KO-MEK ile spor saati programında festivale katılan çocuklarla birlikte spor yapan KO-MEK usta öğreticileri daha sonra çeşitli yarışmalar düzenleyerek festivale renk kattı. Hayatın her alanında yediden 70’e her kesime ulaşan KO-MEK festivalde gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle çocukları hem eğlendirdi hem de unutamayacakları bir gün yaşattı.