41 ülkeden çocuklar Vali Güzeloğlu´nu ziyaret etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için 41 ülkeden bin çocuk Kocaeli’ye ayak basmaya devam ediyor. Festivalin coşkusu her gün daha da artarken, konuk çocukların Kocaeli Valiliği’ni ziyaret etmesi ile farklı bir anlam buldu. Kocaeli Valiliği Salonu’nda gerçekleştirilen programda misafir çocuklar, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti.

 
“ÇOCUKLARIN KURDUĞU DÜNYA KARDEŞLİĞİ ÇOĞALTACAK”
Anlamlı ziyarette konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu dünya çocuklarını Kocaeli’nde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek” Sizler Kocaeli’mize, ülkemize renk kattınız, sevgi taşıdınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiş olması sonrasında, bizler bu bayramı çocuklarımızla kutlarız. Aynı zamanda bütün dünya çocuklarını da bu bayrama ortak etmek ve coşkumuzla ortak etmek istedik. Çünkü biz inanıyoruz ki çocukların kurduğu bir dünya sevgiyi, barışı ve kardeşliği çoğaltacak” dedi.
 
“ARKADAŞLIKLARINIZ ÖMÜR BOYU SÜRSÜN”
Vali Güzeloğlu sözlerine şöyle devam etti” Biz dünyanın bugün her ülkesinde ve her köşesinde sevginin, barışının, kardeşliğin egemen olmasını istiyoruz. Sizlerin Kocaeli’mizdeki geliştireceği her yönün, buluştuğu ve paylaştığı her ortamın, kaynaştığı her arkadaşlığın sonrasında, bu duyguları güçlendireceğinize inanıyorum. Ülkelerinize döndüğünüzde, bizim misafirperverliğimizi, sıcaklığımızı ve sevgimizi taşımanızı istiyoruz. Çünkü barış ve kardeşlik ancak buna inanmakla ve bu duyguları yaşamakla mümkün olur. Kocaeli’deki geçireceğiniz her günün sizler için unutulmaz olmasını diliyorum. Kurduğunuz arkadaşlıkların bir ömür boyu sürmesini diliyorum.”
 
 
VALİ GÜZELOĞLU’NUN KARİKATÜRÜ TAKDİM EDİLDİ
Konuşmanın ardından konuk ülke çocukları Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na kendi ülkelerinden getirdikleri hediyeyi takdim etti. Türkiye grubunun Vali Güzeloğlu’nun karikatürünü hediye etmesi dikkat çekti.