Abdullah Yuşa herkesi büyüledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde, Wushu dünya şampiyonu sporcularından oluşan grup, muhteşem bir gösterdi sergiledi. Her birinin çok başarılı hareketleri ile beğeniyle izlenen gösteride 6 yaşındaki Abdullah Yuşa büyük ilgi gördü.

 
6 YAŞINDA
Bu sene 4.’sü düzenlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Çocuk Festivali’nde 6 yaşında olmasına rağmen birbirinden zor hareketleri başarı ile sergileyen 6 yaşındaki Abdullah Yuşa ve Ayşe Sude dikkat çekti. Abdullah ve Yuşa ‘nın yaptığı hareketleri ilgi ile izleyen seyirciler genç sporcuları bol bol alkışladı.
 
 
TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Abdullah Yuşa’nın, 2014 yılında kendinden yaşça büyük sporcuları yenerek Türkiye Şampiyonu olduğunu ve uluslararası turnuvalarda mücadele ettiğini aktardı. Akyüz, Türkiye Wushu milli takımının Dünya’da ilk 5’te yer aldığını ve Abdullah Yuşa gibi genç sporcuların bu başarıyı daha da artıracağını aktardı.
 
 
DÜNYA ŞAMPİYONU KARDEŞLER
 
Wushu gösterisi yapan grubun arasında 4 kardeş de bulunuyor. Ayrıca dünya şampiyonu olan Zeynep Akyüz, Elif Akyüz, Necmettin Erbakan Akyüz ve Ayşe Akyüz kardeşler spor yamak isteyen çocuklara örnek teşkil etti.