Bu fuarda vahşi doğaya yolculuk var

Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlediği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda oluşturulan interaktif hayvanlar alemi sergisi ve botanik bahçesi büyük ilgi çekiyor.

 

 
İLGİ ÇEKEN ATÖLYELER 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 4.’sünü düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda 40’ya yakın eğlendirici atölye çocukların ilgi ve beğenisine sunuldu. Uluslararası Fuar Merkezi’nde stant açan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı çocukların en çok ilgisini çeken alanlardan biri oldu. 
 
 
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Botanik parkı yetkilileri nesli tükenmekte olan hayvanları çocuklara tanıtmak için interaktif bir sergi alanı oluşturdu. Özellikle vahşi doğada yaşayan hayvanların robotik hareketler sergileyerek çocukların ilgisinin çekilmesi sağlandı. Çocuklara botanik parkını tanıtan hayvanat bahçesinin faaliyetleri ve hayvanların bilinmeyen özelliklerini içeren broşür ile hayvan figürlü maske dağıtılıyor.  
 
 
BOTANİK PARKINDA GEZİNTİ 
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi de, çocukların gezerek öğrenmesi için yapak botanik bahçesi kurdu. Burada 8 yaş üzeri çocuklar için labirenti andıran çocuk oyun alanı oluşturuldu. Alana yerleştirilen bitki ve hayvan figürlerini kartlarla doğru eşleştirenlere “Genç Gezginin Gözlem Defteri” daha küçük yaş guruplarına bitki yapraklarından taç hediye ediliyor. 
 
 
OYUNCAĞINI KENDİN YAP 
Çocuklar TEMA’nın kurduğu stantta da tohum dikimi, erezyon ve hayvanlarla ilgili bilgi alıyor. Eski eşyaları boyuyor ve “Oyuncağımı Kendim Yapıyorum” çalışmasına katılıyor.